To Top

Nodolini.pl

Nodolini Polska. Mamy pasję do zraszaczy
Odezwij się. Chcielibyśmy z Tobą współpracować.

Krótko o zraszaczach

Krótkie informacje na temat zraszaczy, ich rodzajów, cech i właściwości, podane w formie zakładek.

WIELE TYPÓW PRODUKTÓW
DUŻO RÓŻNORODNYCH WYKONAŃ
NIEZAWODNOŚĆ
ZRASZACZE KTÓRYM MOŻESZ ZAUFAĆ
ZALETY
DALEKI ZASIĘG- CIŚNIENIE ROZKŁADA SIĘ TYLKO NA JEDNĄ DYSZĘ
BEZPROGOWE USTALANIE SEKTORÓW I ODLEGŁOŚCI
WADY
GŁOŚNY SZUM PRZY PRACY
DOKONANIE USTAWIEŃ MOŻE BYĆ NIECO SKOMPLIKOWANE I NIE JEST ŁATWE
NIERZADKO NIEREGULARNA RÓWNOMIERNOŚĆ NAWADNIANIA
ZALEŻNOŚĆ OD CIŚNIENIA WODY
WŁAŚCIWOŚCI
ZABEZPIECZANIE PRZED ZAMARZANIEM POPRZEZ ZRASZANIE
NIŻSZE KOSZTY NIŻ W PRZYPADKU ALTERNATYWNYCH ROZWIĄZAŃ
IZOLACJA CIEPLNA ROŚLIN POPRZEZ NAWADNIANIE TWORZĄCE POWŁOKĘ OBUDOWANĄ LODEM
OPCJONALNIE MOŻLIWA JEST AUTOMATYZACJA ZRASZANIA
Image
Rura stożkowa daje wysoką wydajność
Idealne funkcjonowanie na stromym terenie
Bez wibracji
Przerywany strumień regulowany dla lepszej równomierności deszczu
Nadaje się do nawadniania delikatnych upraw
Zraszacz może pracować pod kątem zaledwie 4 °
Modele dalekiego zasiegu:
ZRASZACZ TURBINOWY JET 100 PLUS BARDZO DALEKIEGO ZASIĘGU STRUGI
ZRASZACZ TURBINOWY S80 LONG THROW- DALEKIEGO ZASIĘGU RZUTU
ZRASZACZ TURBINOWY S70 SUPER LONG THROW- BARDZO DALEKIEGO ZASIĘGU 
ZRASZACZ TURBINOWY S70 LONG THROW- DALEKIEGO ZASIĘGU
ZRASZACZ TURBINOWY S60 LONG THROW- DALEKIEGO RZUTU
ZRASZACZ TURBINOWY S60 E SEKTOROWY (PART CIRCLE), DALEKIEGO ZASIĘGU- LONG THROW
Z dumą współpracujemy z firmą Nodolini dystrybuując ich wysokiej jakości zraszacze dużej mocy w całej Europie.  Nadają się one do zastosowań w rolnictwie, górnictwie i przemyśle.
Zraszacze turbinowe z długimi i średnimi zasięgami

Napędzane turbiną, duży zakres zasięgu. Zraszacze o średniej i wysokiej wydajności, do średniego i wysokiego ciśnienia, do równomiernej rotacji okrężnej jak i sektorowe, o różnych wielkościach. Są one wyposażone w wymienne dysze i regulowany przerywnik strugi.

Wysoka jednorodność i miękkość deszczu podczas całego nawadniania jest szczególnie przydatna do równomiernego nawadniania gleb z młodymi roślinami, wrażliwymi kulturami w czasie rozwoju, roślinami uprawnymi i ozdobnymi. Niewielka waga zraszaczy oraz ich w pełni zabezpieczone mechanizmy czynią je idealnymi dla instalacji przenośnych o dowolnej wielkości.
Impulsowe zraszacze średniego zasięgu

Zraszacze o średniej i dużej pojemności, o działaniu dookólnym lub sektorowym, o powolnym powrocie. Zostały zaprojektowane specjalnie dla maszyn nawadniających, nadają się również do kroczących lub stałych instalacji dowolnego typu. Oparte o technologię eliminującą wszelkie drgania i odrzut, które mogłyby spowodować przewrócenie się wózków, gwarantując w ten sposób bezpieczeństwo użytkowania i pozwalając na użytkowanie nawet na bardzo pochyłym terenie.
IZOLACJA CIEPLNA ROŚLIN POPRZEZ NAWADNIANIE TWORZĄCE POWŁOKĘ OBUDOWANĄ LODEM. ZASTOSOWANIA: ROLNICTWO, OGRODNICTWO, ZASTOSOWANIE DO OCHRONY UPRAW PRZED PRZYMROZKAMI
OCHRONA ANTYPRZYMROZKOWA: PODCZAS NOCNYCH PRZYMROZKÓW ROŚLINY KTÓRE MAJĄ PODLEGAĆ OCHRONIE, BĘDĄ MIAŁY SZTUCZNIE DOSTARCZANĄ ENERGIĘ. POPRZEZ ZMIANĘ STANU SKUPIENIA WODY Z CIEKŁEGO W STAŁY, UWALNIANA JEST ENERGIA KTÓRA ZAPOBIEGA PRZEMARZANIU ROŚLIN.
OCHRONA PRZECIWPRZYMROZKOWA STOSOWANA JEST W SZEREGU WRAŻLIWYCH UPRAW: SADOWNICTWO W OKRESIE KWITNIENIA, TRUSKAWKI, POZIOMKI, WCZESNE KARTOFLE, UPRAWY SADOWNICZE CZY WINOGRON.
Systemy czasowe z 1-2 zegarami, przyjazne dla użytkownika i precyzyjne. Połączenia stacjonarne są umieszczone na prowadnicach ślizgowych i pozwalają na różne kąty nawadniania, z możliwością wyboru amplitudy. System umożliwia nawadnianie gleby o różnych kształtach lub z wewnętrznymi przeszkodami (domy, budynki fabryczne), z oszczędnością wody.
Naszą specjalizacją jest nawadnianie pól, lasów, boisk, pól golfowych, nawadnianie upraw, szklarni, plantacji.
Nasze specjalności: Zraszanie hałd
Zraszanie terenów zapylonych
Zraszanie ściekami agresywnymi
Trójnogi, czwórnogi do zraszaczy turbinowych
Sterowanie, automatyka dla nawadniania
Dostarczymy rozwiązania w zakresie odwadniania i nawadniania dla takich obiektów jak: hałdy, hippodromy, korty tenisowe, trawniki, ogrody, parki, parkury, pola golfowe, składowiska pyłów, stadiony, szkółki drzew, szkółki krzewów, szklarnie, namioty, uprawy polowe, tereny zielone.
Zraszacze podziemne dla obiektów sportowych
Zraszacze do boisk sportowych (piłka nożna - rugby - hokej na trawie - baseball) z napędem turbinowym i całkowicie zakrytą przekładnią. Mają one ograniczone wymiary, ale dysponują dużym strumieniem roboczym i pozwalają na umieszczenie ich poza boiskiem sportowym, aby uniknąć niebezpieczeństwa dla zawodników. Górna część pokrywy wykonana jest z gumy i może być również pokryta sztuczną trawą.
Zraszacze krótkiego i średniego zasięgu z pełnoobrotowymi lub sektorowymi, nastawnymi sektorowo zasięgami kąta pracy. Posiadają one regulowane wyłączniki strumienia, które pozwalają na dokładne rozproszenie strumienia w celu uzyskania równomiernego nawadniania. Używane do upraw mieszanych, pól owocowych i warzywnych, na boiska sportowe oraz w celu zapobiegania powstawaniu mrozu.
Specjalny przerywannik strugi/ wyłącznik strugi, który działa tylko na linii powrotnej, pozwala na maksymalny zasięg zraszacza przy posuwie, gwarantując optymalną dystrybucję wody przez zraszacz również bezpośrednio wokół zraszacza.
Trójnogi i czwórnogi dla zraszaczy
Zraszacze ogrodowe
Zraszacze profesjonalne
Zraszacze przejezdne
Zraszacze wynurzalne
Zraszacze rotacyjne
Zraszacze statyczne
Zraszacze wykonane przy użyciu specjalnych materiałów, które tolerują płyny korozyjne i wodę z kopalń, gnojowicę, nawóz, wodę z recyklingu etc. Dzięki swojej wytrzymałej konstukcji zapewniają najlepsze warunki korzystania z nich.
Zraszacze średniego zasięgu z wymiennymi dyszami i regulowanymi wyłącznikami strumienia stugi wody zapewniają drobne i równomierne opady deszczu. Duża prostota przekładni i niezwykła wszechstronność zastosowania są zaletą. Mogą być stosowane do każdego rodzaju instalacji oraz do pól o dowolnym kształcie i nachyleniu.

Lubisz to co widzisz? Zapisz sobie kopię - teraz.

Aqua-Grupa SBS © 2019

Aqua-Grupa SBS jest częścią Grupy SBS

Zaloguj się na swoje konto

Zaloguj się